Gol Mateusza Klicha. Kolejna porażka zespołu Kamila Grabary

Leeds United pokonało na wyjeździe Barnsley 2:0 w 7. kolejce angielskiej Championship. Drugą bramkę dla zespołu Marcelo Bielsy zdobył Mateusz Klich. W zupełnie innym nastroju niedzielny mecz kończył Kamil Grabara, którego Huddersfield przegrało 0:2 z Sheffield Wednesday.

Była 89. minuta meczu Barnsley - Leeds United, gdy do rzutu karnego dla gości podszedł Mateusz Klich. Reprezentant Polski z wielkim spokojem uderzył piłkę w swój lewy róg, posyłając bramkarza w przeciwny. Nasz pomocnik ustalił wynik meczu na 2:0, dzięki czemu Leeds United awansowało na pozycję lidera Championship. Pięć minut wcześniej pierwszego gola dla drużyny Marcelo Bielsy strzelił Eddie Nketiah.

Dla Klicha to drugie trafienie w tym sezonie. Wcześniej Polak strzelił gola w wygranym meczu z Salford w Carabao Cup. Leeds United prowadzi w tabeli Championship z 16 punktami na koncie. Tyle samo "oczek" ma drugie Swansea. Na drugim końcu tabeli, a dokładniej na przedostatnim jej miejscu, znajduje się Huddersfield Town Kamila Grabary.

Kolejna porażka Huddersfield z Grabarą w składzie

W niedzielę zespół kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski przegrał u siebie z Sheffield Wednesday 0:2. Gole dla gości strzelili Steven Fletcher w 10. oraz Sam Winnall w 72. minucie spotkania. Grabara spędził na boisku 90 minut.

Huddersfield sezon 2019/20 zaczęło fatalnie. Klub Grabary nie wygrał żadnego z siedmiu meczów, zdobywając zaledwie jeden punkt. Spadkowicz z Premier League "oczko" uciułał, remisując z QPR w 2. kolejce. Huddersfield nie tylko nie punktuje, ale ma też drugą najgorszą obronę w lidze (13 straconych bramek). Grabara nie zachował jeszcze czystego konta w Championship, a więcej goli od jego zespołu straciło tylko ostatnie w lidze Stoke (17 straconych goli).