Świetny czas Krystiana Bielika trwa. Polak wybrany najlepszym zawodnikiem meczu

Krystian Bielik został wybrany najlepszym zawodnikiem piątkowego meczu Derby County z Cardiff. Reprezentanta Polski wyróżniła telewizja "SkySports".
Zobacz wideo

Świetny czas Krystiana Bielika trwa. Zawodnik, który na młodzieżowych mistrzostwach Europy był wyróżniającą się postacią w zespole Czesława Michniewicza, czym zapracował na rekordowy transfer do Derby County, zachwyca na początku sezonu 2019/20.

Bielik niemal od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce zespołu Phillipa Cocu oraz zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. 21-latek pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w przegranym meczu ze Słowenią, a zremisowane spotkanie z Austrią rozpoczął już w wyjściowym składzie zespołu Jerzego Brzęczka.

Bielik zawodnikiem meczu z Cardiff

W piątek Bielik rozegrał kolejne 90 minut w Championship. Mimo że Derby zanotowało rozczarowujący remis z Cardiff (1:1), to Polak należał do wyróżniających się piłkarzy na boisku. Stacja "SkySports" wybrała nawet naszego zawodnika najlepszym piłkarzem meczu. "Remis to głównie jego zasługa, był przeszkodą niemal nie do przejścia" - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Po siedmiu kolejkach Championship Derby ma zaledwie siedem punktów na koncie i zajmuje dopiero 19. miejsce w tabeli. Kolejny mecz "Barany" rozegrają w sobotę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Leeds United.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: