Kosmiczny hat-trick! Jeden z najbardziej niespotykanych w historii [WIDEO]

Gol z rzutu wolnego i dwa trafienia bezpośrednio z rzutów rożnych - Joe Jacobson z Wycombe Wanderers zaliczył rzadko spotykanego hat-tricka.

Jak pisze BBC Sport "to musi przejść do historii jako jeden z najbardziej niespotykanych hat-tricków". 32-letni Joe Jacobson najpierw zdobył bramkę z rzutu wolnego, a potem dwukrotnie pokonał bramkarza Lincoln z rzutów rożnych. Lewy obrońca Wycombe Wanderers musiał czekać prawie dwa dni, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście będzie miał zapisanego hat-tricka - początkowo pierwszy gol z rzutu rożnego został zapisany jako samobój, ale ostatecznie to jemu przypisano to trafienie!

Zobacz gole Joe Jacobsona:

 

- Nie strzelam zbyt wielu goli, więc od razu zabrałem piłkę ze sobą do domu - powiedział Jacobson po meczu. Tradycją w piłce nożnej jest to, że zdobywca hat-tricka bierze piłkę na pamiątkę. Dla Jacobsona gole z rzutów rożnych to nie nowość, bo w poprzednim sezonie dwukrotnie w ten sposób pokonywał bramkarzy. - Ćwiczyłem to na treningach przez cały poprzedni tydzień. Wychodziło mi to fatalnie, nie mogłem wcelować, to było straszne. Nie wiem, czy koledzy są szczęśliwi, bo jeśli uderzam na bramkę, to oni wbiegają w pole karne bez celu - dodał żartobliwie Jacobson.

Zobacz wideo