Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Harry Kane z hattrickiem. Anglicy, Francuzi i Portugalczycy wysoko wygrali swoje mecze

Anglia się tych eliminacjach nie zatrzymuje - strzeliła pięć goli Czechom i Czarnogórcom, a w sobotę wbiła cztery Bułgarom. Prowadzi w tabeli grupy A z fantastycznym bilansem bramkowym - 14:1. W grupie B bardzo ważny mecz wygrała Portugalia, która musi gonić Ukrainę.
Zobacz wideo

W meczu Anglia – Bułgaria błyszczał Harry Kane, który ustrzelił hattricka: najpierw wykończył dobrą akcję Raheema Sterlinga, a następnie wykorzystał dwa rzuty karne. Sterlingowi odwdzięczył się asystą i Anglia wygrała 4:0. Prowadzi w tabeli grupy A z kompletem puntków po trzech meczach i z niewiarygodnym bilansem bramkowym 14:1. 10 września podejmie rewelację tych kwalifikacji – reprezentację Kosowa, która jest wiceliderem grupy, po czterech meczach jest niepokonana i ma na koncie osiem punktów. 

Portugalia musiała wygrać. I wygrała

Trudniejsza jest sytuacja Portugalczyków, którzy walkę o wyjazd na Euro rozpoczęli od dwóch remisów z Ukrainą i Serbią. To właśnie piłkarze Andrija Szewczenki najbardziej komplikują ich sytuację, bo wygrali pozostałe cztery mecze i mają 13 punktów. Imponują przede wszystkim szczelną defensywą, która przepuściła tylko jednego gola – tego strzelonego przez Portugalczyków na otwarcie kwalifikacji. 

W sobotę Portugalia podejmowała Serbię, która ma sporo problemów, ale w grupie, w której są jeszcze Luksemburg i Litwa, wciąż to ona wydaje się najgroźniejszym rywalem dla piłkarzy Fernando Santosa w walce o drugie miejsce. Oczywiście – wciąż nie można przekreślać szans Portugalii na awans z pierwszego miejsca. Przede wszystkim dlatego, że w sobotę udało im się wygrać 4:2. Po jednej bramce zdobyli: William Carvalho, Goncalo  Guedes, Cristiano Ronaldo i Bernardo Silva. Dla Serbii trafili: Nikola Milenković i Alexandar Mitrović. Dzięki temu zwycięstwu Portugalia ma pięć punktów po trzech meczach, ale wciąż traci aż ośmiem punktów do Ukraińców. Oni rozegrali jednak dwa mecze więcej.

Wyniki pozostałych sobotnich meczów:

Kosowo – Czechy 2:1

Islandia – Mołdawia 3:0

Litwa – Ukraina 0:3

Francja – Albania 4:1

Turcja – Andora 1:0