Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjne zwycięstwo w el. MŚ 2022! Pierwsze w historii [WIDEO]

Reprezentacja Somalii sprawiła sensację w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Tamtejsza reprezentacja wygrała pierwszy mecz eliminacji w historii!
Zobacz wideo

Reprezentacja Somalii to światowy słabeusz. W rankingu FIFA zajmuje dopiero 202. miejsce (na 211 reprezentacji), w dodatku nigdy nie zagrała na wielkim turnieju (Pucharze Narodów Afryki czy na mistrzostwach świata). Mimo to sprawiła sensację w meczu eliminacji MŚ w Katarze 2022, pokonując znacznie wyżej notowane Zimbabwe (112. miejsce w rankingu) 1:0 po golu z 87. minuty. To pierwsze zwycięstwo Somalii w historii eliminacji mundialu, pierwszy triumf w kwalifikacjach wielkiego turnieju od 1984 roku (w meczu el. PNA pokonała Kenię) i pierwszy triumf w jakimkolwiek meczu od stycznia 2009 roku.

Tak Somalia zdobyła zwycięską bramkę w meczu el. MŚ 2022:

Spotkanie rozegrane na neutralnym terenie w Dżibuti; mecze nie są rozgrywane w stolicy Somalii (Mogadiszu) ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem. Somalia to wraz z Erytreą najniżej notowana drużyna z Afryki, za to Zimbabwe było najwyżej rozstawioną ekipą w 1. rundzie eliminacji. Rewanż odbędzie się w Bulawayo 8 września.