Pierwszy mecz Polek w eliminacjach mistrzostw Europy odwołany. Wszystko przez niedyspozycję rywalek

Zaplanowany na wtorek mecz Czeszek z Polkami w eliminacjach do mistrzostw Europy został odwołany. Wszystko przez zatrucie pokarmowe rywalek naszej reprezentacji.

Brzęczek o kontuzjach w kadrze: "Glika trudno jest złamać"

Zobacz wideo

Mecz Czeszek z Polkami miał odbyć się we wtorek o godz. 17:30 w miejscowości Uherske Hradiste. Miał, jednak się nie odbędzie. Wszystko przez zatrucie pokarmowe Czeszek. Decyzję o odwołaniu spotkania podjął delegat UEFA.

- Żyliśmy tym meczem pół roku, nastawialiśmy się na niego. Dziewczyny były dobrze przygotowane fizycznie i mentalnie. Kiedy po rozruchu dowiedziały się o decyzji UEFA - nie dowierzały. To było jak grom z jasnego nieba. Teraz naszym najważniejszym będzie najbliższy listopadowy mecz z Hiszpanią - powiedział trener Polek, Miłosz Stępiński.

Spotkanie zostało przeniesione na wrzesień przyszłego roku. W grupie eliminacyjnej, poza Czeszkami, Polki będą rywalizowały jeszcze z Hiszpankami, Azerkami oraz Mołdawiankami. Te ostatnie, w pierwszym meczu naszej grupy, przegrały z Czeszkami aż 0:7.

Mistrzostwa Europy odbędą się w 2021 roku w Anglii, a do turnieju bezpośrednio awansują zwyciężczynie grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc (z dziewięciu grup). Pozostałe zespoły z drugich miejsc będą rywalizowały w barażach.