Polski bramkarz robi furorę! Obronił trzy rzuty karne w trzech meczach! [WIDEO]

Adam Stachowiak kapitalnie spisuje się w nowym klubie. Bramkarz Denizlisporu obronił trzy rzuty karne w trzech pierwszych meczach, a jego klub jest sensacyjnym liderem!

Adam Stachowiak trafił do Turcji w 2015 roku, gdy przeszedł z bułgarskiego Botewu Płowdiw do Gaziantepu (w Polsce grał m.in. w Górniku Zabrze czy Odrze Wodzisław Śląski). Po trzech latach gry w 1. lidze (drugi poziom rozgrywkowy) przeszedł do Denizlisporu, z którym w poprzednim sezonie wywalczył awans do Superligi. Już w debiucie został bohaterem spotkania z Galatasaray, gdy obronił rzut karny w 29. minucie, wykonywany przez Selcuka Inana.

W drugiej kolejce Stachowiak zatrzymał uderzenie Aatifa Chahechouhe z 11 metrów. Jego Denizlispor pokonał Antalyaspor 2:0. W trzeciej kolejce ekipa Stachowiaka w końcu straciła punkty (zremisowała 0:0 z Goztepe Izmir), ale polski bramkarz został bohaterem: w 75. minucie obronił jedenastkę wykonywaną przez Sonera Aydogdu.

Adam Stachowiak jeszcze nie puścił gola

Denizlispor jest jak na razie liderem ligi tureckiej - po trzech kolejkach ma 7 punktów i nie straciła żadnego gola. Ekipa Stachowiaka może jednak zostać wyprzedzona przez Fenerbahce lub Alanyaspor - obie ekipy mają po 6 pkt i grają swoje mecze w niedziele.