Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dramat rodzinny Luisa Enrique. To dlatego zrezygnował z pracy w reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique w czerwcu niespodziewanie zrezygnował z roli selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Jak się okazało, było to spowodowane chorobą córki, która zmarła w czwartek.

Luis Enrique zrezygnował z pracy w reprezentacji Hiszpanii ze względów osobistych w czerwcu - został zastąpiony na tym stanowisku przez Roberta Moreno, swojego dotychczasowego asystenta. Enrique nie prowadził kadry już w marcowych meczach eliminacji Euro 2020, a jego absencja była owiana tajemnicą - media nie informowały o powodach jego nieobecności, a potem rezygnacji. 

Luis Enrique pożegnał swoją 9-letnią córkę

Enrique w końcu wyjaśnił tę sytuację. Zrezygnował z pracy, by być przy swojej córce Xanie, która od pięciu miesięcy walczyła z kostniakomięsiakiem, czyli złośliwym nowotworem tkanki kostnej. Dziewczynka zmarła w czwartek w wieku dziewięciu lat. W oficjalnym komunikacie Luis Enrique wraz z rodziną podziękowali wszystkim, którzy wspierali ich w trudnych chwilach oraz personelom szpitali, w których Xana była leczona. - Będziemy za tobą bardzo tęsknić i będziemy wspominać cię przez każdy dzień naszego życia. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Będziesz gwiazdą, prowadzącą naszą rodzinę. Spoczywaj w pokoju, Xanita - czytamy w komunikacie.