Sebastian Boenisch znalazł nowy klub. Były reprezentant Polski zagra w II lidze

Sebastian Boenisch odszedł z TSV 1860 Monachium w lipcu 2017 roku i od tego czasu pozostawał bez klubu. 32-letni obrońca nie zamierzał jednak kończyć sportowej kariery i właśnie znalazł nowego pracodawcę. W sezonie 2019/2020 Boenisch zagra bowiem w austriackim zespole Floridsdorfer AC.

Po dwóch latach rozłąki z piłką, Sebastian Boenisch w końcu znalazł nowy klub. Były reprezentant Polski podpisał właśnie kontrakt z austriackim klubem Floridsdorfer AC, występującym na 2. szczeblu rozgrywek w Austrii. Co ciekawe, kilka tygodni temu były obrońca Werderu Brema czy TSV 1860 Monachium prowadził rozmowy z przedstawicielami Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

"Reprezentacji Polski już możemy gratulować awansu na Euro 2020"

Zobacz wideo

Sebastian Boenisch podpisał kontrakt z Floridsdorfer AC. Od dwóch lat były reprezentant Polski pozostawał bez klubu

Po 5 kolejkach FAC plasuje się na 7. miejscu austriackiej II ligi (8 punktów). Co ciekawe, w kadrze wiedeńskiego zespołu znajdziemy innego polskiego gracza - Martina Pajaczkowskiego. 

"Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi powrócić do profesjonalnej piłki nożnej. Przez kilka ostatnich miesięcy śledziłem poczynania drużyny i już nie mogę się doczekać momentu, w którym wybiegnę na boisko wraz z chłopakami" - stwierdził Boenisch, cytowany przez oficjalną stronę FAC. W nowym klubie defensor zagra z numerem 33 na plecach. 

Najlepsze lata swojej kariery Boenisch spędził w Werderze (2007-2012) i Bayerze Leverkusen (2012 - 2016), dla których rozegrał łącznie 114 spotkań na poziomie 1. Bundesligi. W lipcu 2017 r. rozstał się z TSV 1860 Monachium i od tego momentu pozostawał bez klubu.

32-latek zadebiutował w reprezentacji Polski przed dziewięcioma laty. Biało-czerwoną koszulkę zakładał w 14 spotkaniach - po raz ostatni w 2013 r. Podczas Euro 2012 wystąpił we wszystkich trzech meczach fazy grupowej. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Agora SA