Junior Agogo nie żyje. Były reprezentant Ghany zmarł w wieku 40 lat

Media na Wyspach informują o śmierci Juniora Agogo. Były zawodnik m.in. Bristol Rovers i Nottingham Forest zmarł w Londynie w wieku zaledwie 40 lat.

Nie żyje Junior Agogo. Były reprezentant Ghany zmarł w czwartek w jednym z londyńskich szpitali. Informację o śmierci 40-latka potwierdził jego były agent - Saif Rubie. 

"Właśnie dowiedziałem się, że jeden z moich pierwszych klientów - Junior Agogo - odszedł. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Jednym z najlepszych w mojej zawodowej karierze był jego fantastyczny występ podczas Pucharu Narodów Afryki [w 2008 r. - red.]" - napisał na Twitterze Rubie.  

W 2014 r., dwa lata po zakończeniu przygody z piłką, Agogo doznał udaru mózgu i przez kilka kolejnych miesięcy był hospitalizowany.

Junior Agogo nie żyje. Były reprezentant Ghany zmarł w wieku 40 lat

Najdłużej, bo przez 3 lata, napastnik grał w angielskim klubie Bristol Rovers. Ghańczyk bronił też barw takich klubów jak: Sheffield Wednesday, Colorado Rapids, Queens Park Rangers czy Nottingham Forest.

Podczas wspomnianego Pucharu Narodów Afryki, którego gospodarzem była Ghana, Agogo zdobył 3 gole. W sumie narodowej kadrze strzelił 12 bramek w 27 spotkaniach (lata 2006-2009).

Championship. Leeds United - Aston Villa 1:1. Skrót meczu

Zobacz wideo
Więcej o: