Dymitar Berbatow wskazał najlepszych piłkarzy, z którymi grał. Wśród nich Polak. "Potrafił zmasakrować piłkę"

Dymitar Berbatow w rozmowie z "The Athletic" budował piłkarza z najlepszych zawodników, z którymi grał. Bułgar przyznał, że był pod wrażeniem Jacka Krzynówka i siły, którą Polak dysponował w lewej nodze.

Najlepsze gole Krzysztofa Piątka w sezonie 2018/19

Zobacz wideo

Dymitar Berbatow w rozmowie z "The Athletic" budował piłkarza z najlepszych zawodników, z którymi grał podczas swojej piłkarskiej kariery. Choć Bułgar podkreślał, że Cristiano Ronaldo fantastycznie grał głową, jego zdaniem najlepiej w powietrzu radził sobie Duncan Ferguson, który większość swojej kariery spędził w Evertonie. Napastnik strzelił łącznie w Premier League 69 bramek w 269 meczach, które rozegrał.

Berbatow: Krzynówek potrafił lewą nogą zmasakrować piłkę

Bułgar był pod ogromnym wrażeniem siły, którą dysponował w lewej nodze Jacek Krzynówek. - Najlepszy lewonożny piłkarz? Ryan Giggs albo Roberto Carlos. Muszę jednak wspomnieć o polskim facecie, z którym grałem w Bayerze, czyli Jacku Krzynówku. Ten gość potrafił lewą nogą zmasakrować piłkę. To był nieśmiały chłopak, tak jak ja, ale jego lewa noga to była prawdziwa bomba - podkreślił bułgarski napastnik.

Berbatow grał z Jackiem Krzynówkiem w latach 2004-2006, gdy obaj byli zawodnikami Bayeru Leverkusen. Bułgar zdołał w tym czasie strzelić aż 50 bramek, gdy polski pomocnik 9-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Polak swoją karierę zakończył w 2010 roku, w barwach Hannoveru 96. Bułgarski napastnik zawiesił buty na kołku po sezonie 2014/2015, po zdobyciu 3. miejsca w Ligue 1, wraz z AS Monaco.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: