Oficjalnie: najlepszy piłkarz MŚ 2010 zakończył karierę

Diego Forlan, były zawodnik. m.in. Manchesteru United, Atletico Madryt czy Interu Mediolan, postanowił zakończyć profesjonalną karierę w wieku 40 lat. Od czerwca 2018 r. Urugwajczyk pozostawał bez klubu.

"Po 21 latach podjąłem decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Zamykam etap, z którym wiążą się wspaniałe wspomnienia i emocje, rozpoczynając jednocześnie nowe wyzwanie. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi na piłkarskiej ścieżce!" - napisał na Twitterze Diego Forlan. 40-letni napastnik, który od ponad roku pozostawał bez klubu, zdecydował o zawieszeniu butów na kołku. Ostatnim zespołem Urugwajczyka był hongkoński Kitchee SC. 

W Atletico Forlan tworzył duet napastników z Sergio Aguero. Argentyńczyk od kilku lat jest czołowym strzelcem Manchesteru City

Zobacz wideo

Diego Forlan zakończył profesjonalną karierę. W 2010 r. Urugwajczyk zdobył tytuł MVP mistrzostw świata

Forlan trafił do Europy w 2002 roku, zamieniając argentyńskie Independiente na Manchester United, z którym wywalczył mistrzostwo Premier League i krajowy puchar. Po dwuletnim pobycie w Anglii zawodnik przeniósł się do Hiszpanii. Dla Villarealu i Atletico Madryt rozegra łącznie 240 ligowych spotkań, w których strzelił 128 bramek, co dwukrotnie przełożyło się na tytuł króla strzelców La Liga (sezon 2004/2005 i 2008/2009). W 2009 r. triumfował wraz z "Los Colchoneros" w Pucharze UEFA, powtarzając ten sukces w  2011 r. (wówczas była to już Liga Europy).

Po owocnym w trofea okresie w Atletico, Forlan reprezentował jeszcze barwy takich klubów jak: Inter Mediolan, Internacional Porto Alegre, Cerezo Osaka, CA Peñarol,
Mumbai City FC czy wspomniane Kitchee SC. Od czerwca 2018 roku pozostawał bez klubu. 

Urodzony w Montevideo napastnik rozegrał dla reprezentacji Urugwaju 112 meczów (36 goli). Mistrzostwa świata w 2010 r. Urugwajczycy zakończyli na 4. miejscu, a Forlan zdobył tytuł MVP turnieju. Wraz z Davidem Villą, Wesleyem Sneijderem i Thomas Mellerem był też najlepszym strzelcem 19. edycji światowego czempionatu (wszyscy zdobyli po 5. goli, a Złoty But przypadł ostatecznie Muellerowi). Rok później zawodnik mógł cieszyć się z wygranej w Copa America. 

Więcej o: