Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibole skandalicznie przywitali piłkarza sprowadzonego z Barcelony w jego debiucie

Ironiczny transparent, a później bardziej jednoznaczne - rasistowskie okrzyki. I tak przez kilkanaście minut podczas przerwy w meczu Zenita St. Petersburg z Krasnodarem. Wszystko dlatego, że klub "był niewierny tradycji" i kupił ciemnoskórego piłkarza. Malcoma z FC Barcelony.
Zobacz wideo

Zenit ogłosił ten transfer w piątek, a już w sobotę podczas meczu 4. kolejki rosyjskiej Premier Ligi, jego kibice sprzeciwiali się grze ciemnoskórego piłkarza w ich zespole. „Dziękujemy kierownictwu za wierność tradycji” – napisali na transparencie, a później przez kilkanaście minut skandowali rasistowskie hasła przeciwko Malcomowi, który przyszedł z FC Barcelony. „Sports.ru” podaje, że kibice wznieśli okrzyki na początku przerwy w meczu, a skończyli obrażać nowego piłkarza dopiero kilka minut po wznowieniu gry.

To nie pierwszy skandal z udziałem kibiców Zenita

Nie po raz pierwszy kibice Zenita zachwali się skandalicznie. W listopadzie 2017 roku, UEFA nałożyła na nich karę po tym, jak w meczu z Vardarem Skopje rozwinęli na trybunach duży baner honorujący Ratko Mladicia, dożywotnio skazanego zbrodniarza wojennego.

Wcześniej, w grudniu 2012, rosyjscy kibice zorganizowali manifestację pt. „Selection 12”, podczas której domagali się, aby ich klub wykluczył wszystkich nie-białych i homoseksualnych piłkarzy. Ich żądania zostały oczywiście odrzucone, a klub musiał wydać specjalne oświadczenie. – Polityka prowadzenia zespołu ma na celu rozwój i integrację ze światową społecznością piłkarską i nie ma w niej miejsc na archaiczne poglądy – napisały władze.

Malcom przeszedł do Zenita za 40 milionów euro po nieudanej przygodnie w Barcelonie. Na Camp Nou zazwyczaj był rezerwowym, a gdy pojawiał się na boisku – zazwyczaj zawodził. W 24 meczach strzelił tylko cztery gole. W Zenicie zadebiutował już dzień po transferze, wchodząc na boisko w końcówce spotkania z Krasnodarem. Mecz skończył się remisem 1:1.

Więcej o:
Komentarze (31)
Kibole skandalicznie przywitali piłkarza sprowadzonego z Barcelony w jego debiucie
Zaloguj się
 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli zupełnie jak w Polsce. Takie same tępe ryje jak od cyrkla, wygolone na zero z wytatuowanymi orłami i swastykami.

 • nietyp

  Oceniono 1 raz 1

  Bydło pozostanie bydłem..., bo to jest niezależne od ilości telewizorów, pralek czy samochodów na głowę jednego mieszkańca. Zataczamy krąg i zmierzamy z powrotem do jaskiń...

 • kazek100

  Oceniono 5 razy 1

  Kibolstwo to stan umysłu.
  Szkoda, bo piłka nożna to najpiękniejsza gra na świecie.
  Jak widać w Rosji mają wielu przedstawicieli Białegostoku.

 • az555

  0

  tego nawet nie ma w ciemnogrodzie katolskim. Oczywiście,jak piłkarz gra ,,dla nas"

 • michalpopiel

  Oceniono 4 razy 0

  No cóż. Mogą sobie założyć ligę z polskimi narodowymi kibicami. Bez czarnych, żółtych, zielonych itd. Tylko biała rasa, buk, chonor i łojczyzna....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX