Trzykrotny zdobywca Ligi Mistrzów ma nowy klub. Po 17 latach opuszcza Europę

Dani Alves ma nowy klub. Trzykrotny zdobywca Ligi Mistrzów z FC Barceloną podpisał 3,5-letni kontrakt z brazylijskim Sao Paulo FC.

"Cyfrowi Atleci." Najnowszy odcinek naszego nowego programu zobaczysz na poniższym wideo

Zobacz wideo

Dani Alves do Europy przyjechał w 2002 roku. 19-letniego wówczas Brazylijczyka sprowadziła hiszpańska Sevilla, która kupiła go z Bahii. Prawy obrońca spędził w Andaluzji sześć lat. W tym czasie zdobył z klubem m.in. Puchar Hiszpanii oraz dwukrotnie Puchar UEFA.

W 2008 roku roku Alves przeniósł się do FC Barcelony, gdzie spędził najlepsze lata w karierze. Kwota transferu, wraz z bonusami, wyniosła około 30 mln euro. Z katalońskim klubem Brazylijczyk sześciokrotnie wygrywał ligę hiszpańską, czterokrotnie sięgnął po puchar kraju. Alves z Barceloną trzy razy wygrał też Ligę Mistrzów.

W 2016 roku Alves został piłkarzem Juventusu, gdzie spędził rok. Ostatnie dwa lata piłkarz spędził we francuskim PSG. Po zakończeniu poprzedniego sezonu obrońca stał się wolnym zawodnikiem i podjął decyzję o powrocie do kraju.

10 dla Alvesa w Sao Paulo

Sao Paulo FC poinformowało, że Alves związał się z nim 3,5-letnim kontraktem, który obowiązywać będzie do grudnia 2022 roku. Jego nowy zespół w obecnym sezonie brazylijskiej Serie A po dwunastu kolejkach zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 21 punktów. Do liderującego Santosu traci osiem "oczek". W nowym klubie Alves występować będzie z numerem 10.

Więcej o: