Grad goli w Monachium. Real pokonał Fenerbahce

Real Madryt pokonał Fenerbahce 5:3 w meczu o trzecie miejsce turnieju Audi Cup. Hat-trickiem popisał się napastnik "Królewskich", Karim Benzema.

Real i Fenerbahce grały ze sobą o trzecie miejsce w Audi Cup, gdyż obie drużyny przegrały wtorkowe półfinały. Hiszpanie przegrali 0:1 z Tottenhamem, a Turcy ulegli Bayernowi aż 1:6. Kibice zgromadzeni na Allianz Arenie grad goli obejrzeli też w środowe popołudnie.

Jak szybko zarabia się milion na esporcie? Sprawdźcie nasze wideo

Fenerbahce objęło prowadzenie już w 6. minucie, dzięki bramce Gary'ego Rodriguesa. Sześć minut później był już remis, bo do bramki tureckiej drużyny trafił Karim Benzema. W 27. minucie Francuz strzelił drugiego gola, a 10 minut przed przerwą do kolejnego remisu doprowadził Nabil Dirar.

W 53. minucie hat-tricka skompletował Benzema, jednak Real prowadzeniem cieszył się tylko sześć minut. Bramkę na 3:3 zdobył Omar Tufan. Kolejne dwa słowa należały jednak do "Królewskich". Najpierw w 62. minucie gola na 4:3 strzelił Nacho Fernandez, a 10 minut przed końcem meczu wynik ustalił Mariano Diaz.

Real czekają jeszcze dwa mecze sparingowe. Zespół Zinedine'a Zidane'a zagra z Red Bullem Salzburg (7 sierpnia) oraz AS Romą (11 sierpnia). Pierwszy mecz ligowy Real zagra 17 sierpnia o godz. 17, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Celtą Vigo.