Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldinho ma ogromne problemy. Zatrzymano jego paszporty i zajęto nieruchomości

Była gwiazda światowego futbolu - Ronaldinho ma poważne problemy. Brazylijski sąd zablokował 57 nieruchomości zawodnika, a dodatkowo zatrzymane zostały jego paszporty. Powodem są niezapłacone podatki i grzywny.
Zobacz wideo

Problemy Ronaldinho zaczęły się, kiedy sąd skazał go za nielegalną budowę 162-metrowego mola w rybackiej w strefie ochronnej nad brzegiem rzeki Guaiba. Władze Brazylii nałożyły na byłego piłkarza grzywnę w wysokości dwóch milionów euro - donoszą brazylijskie media. Molo miało zostać rozebrane, ale ostatecznie do tego nie doszło. Były piłkarz został więc ukarany grzywną za samowolę budowlaną, której nie opłacił. 

Jakby tego było mało gwiazdor jest także winny innym wierzycielom i to niemało. Brazylijskie media twierdzą, że jest to dokładnie 1,69 miliona funtów. Mowa tutaj głównie o podatkach komunalnych. 

6 euro na koncie Ronaldinho

Okazało się, że wcześniejsza sądowa egzekucja z konta Ronaldinho się nie powiodła, bo było na nim zaledwie 6 euro. Sąd podjął więc decyzję o zablokowaniu 57 nieruchomości (4 zostały przejęte), a dodatkowo zatrzymano jego hiszpański i brazylijski paszport.

Majątek Ronaldinho szacowany jest obecnie na około 80-100 milionów funtów. Co interesujące, według doniesień BBC, gwiazdor pobiera 150 tysięcy funtów za pojedynczy wpis sponsorowany na swoim Instagramie. Brazylijczyk jest także twarzą wielu firm, w tym również w Polsce. Ronaldinho był dwukrotnie wybierany najlepszym graczem roku.