Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski bramkarz jedzie z pierwszym zespołem PSG do Chin. Neymar też

Paris Saint-Germain będzie przygotowywać się do nowego sezonu podczas tournee w Chinach. W 33-osobowej kadrze francuskiego zespołu znalazł się Neymar, który od kilku tygodni łączony jest z transferem do FC Barcelony. Do Azji pojedzie też nowy nabytek mistrzów Francji - Marcin Bułka.
Zobacz wideo

Trener Thomas Tuchel zabrał na chińskie tournee 28 zawodników (kolejnych 5 dołączy do drużyny na miejscu). W szerokiej kadrze Paris Saint-Germain znalazł się Neymar, który od dłuższego czasu nosi się z zamiarem opuszczenia stolicy Francji. Hiszpańskie media regularnie informują o tym, że Brazylijczyk chciałby powrócić do FC Barcelony. Jednak po tym, jak "Duma Katalonii" zapłaciła aż 120 milionów euro za Antoine'a Griezmanna, transfer gwiazdy PSG wydaje się znacznie mniej prawdopodobny.

Marcin Bułka w kadrze PSG na przedsezonowe tournee. Do Chin poleci również Neymar

Do Azji poleciał też Marcin Bułka. Polski bramkarz zasilił szeregi PSG kilka tygodni temu, podpisując dwuletni kontrakt. Wcześniej 19-latek grał w młodzieżowych drużynach londyńskiej Chelsea.

Tournee po państwie środka potrwa od 23 lipca do 4 sierpnia. W tym czasie mistrzowie Francji odwiedzą trzy chińskie miasta: Shenzhen, Macao oraz Suzhou i rozegrają sparingowe spotkania z Interem Mediolan, Espanyolem oraz "wyjazdowe" spotkanie o Superpuchar Francji z Rennes. 

Więcej o: