Ricardo Sa Pinto chce sprowadzić Polaka do swojego klubu. Ma kosztować 4 mln euro

Sporting Braga chce pozyskać Adama Buksę z Pogoni Szczecin. Trenerem portugalskiej drużyny jest Ricardo Sa Pinto, były szkoleniowiec Legii Warszawa.
Zobacz wideo

"A Bola" informuje, że Adam Buksa może odejść do Portugalii. O napastnika Pogoni Szczecin walczy Sporting Braga. Zespół ten prowadzi od lipca Ricardo Sa Pinto, który zna dobrze polską ligę, bo w zeszłym sezonie był trenerem Legii Warszawa. Co prawda Buksa ma ważny kontrakt z Pogonią do 2021 roku, ale może zmienić klub, bo Portugalczycy chcą za niego zapłacić 4 mln euro - tyle wynosi kwota odstępnego zapisana w jego umowie. 

Buksa w poprzednim sezonie strzelił 11 goli w 23 meczach i został powołany na mecze reprezentacji Polski (z Czechami i Portugalią w listopadzie 2018 roku). W tym trafił już raz - w niedzielę na Łazienkowskiej. Pogoń w pierwszej kolejce Ekstraklasy 2019/2020 pokonała na wyjeździe Legię 2:1. Polski napastnik miałby w Bradze zastąpić Dyego Sousę, który kilka dni temu odszedł do Chin. W ostatnim sezonie Portugalczyk zdobył 20 bramek w 41 spotkaniach.  

Więcej o: