Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Messi ostrzegany przez sędziego CAS. "Radziłbym mu, żeby przeprosił"

Gustavo Abreu, sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) polecił Leo Messiemu przeproszenie CONMEBOL (południowoamerykańskiej federacji piłki nożnej) za jego wypowiedzi z Copa America. W ten sposób Argentyńczyk mógłby liczyć na mniej dotkliwą karę.
Zobacz wideo

Gustavo Abreu, sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie radzi Leo Messiemu przeproszenie CONMEBOL za słowa, których użył w trakcie piłkarskiego turnieju Copa America. - Radziłbym Leo Messiemu, żeby przeprosił, ponieważ CONMEBOL zamierza nałożyć na niego sankcję. Jeśli jednak przeprosi, kara może nie być tak dotkliwa - powiedział Abreu na łamach portalu ole.com.ar.

Messi: "Nie musimy być częścią tej korupcji"

Chodzi o słowa, które Leo Messi wypowiedział po meczu o 3. miejsce, w którym sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Argentyńczyk w ramach protestu nie wyszedł na dekorację. - Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Bez wątpliwości. Niestety, uważam że to zostało zorganizowane pod nią. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - powiedział Messi mediom po meczu.

Jego krytyka na poziom sędziowania rozpoczęła się jeszcze wcześniej, bo już po półfinale, w którym Argentyna przegrała z Brazylią. - To niewiarygodne. Tak działo się przez całe spotkanie. Już przy pierwszym kontakcie zawsze gwizdali na korzyść Brazylii i tego rodzaju bzdurne decyzje ciągle nas rozpraszały - mówił wówczas Messi.