Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Amerykanie sprawdzili, kto wygrałby wybory prezydenckie. Rapinoe ma większe poparcie od Trumpa

Donald Trump ma się (w końcu) kogo obawiać? Według ostatniego sondażu, w wyborach prezydenckich pokonałaby go piłkarska bohaterka całych Stanów Zjednoczonych - Megan Rapinoe.

- Nie pójdę do żadnego j...o Białego Domu - Rapinoe ogłosiła to już grubo przed mundialem. Okazja się nadarzy, bo w niedawnym finale USA pokonały Holandię 2:0 (Rapinoe z rzutu karnego zdobyła jedną z bramek) i po raz czwarty sięgnęły po tytuł mistrza świata.

Zobacz wideo

34-latka oczywiście w Dystrykcie Kolumbii się nie pojawi. - Megan powinna najpierw wygrać, a później zacząć mówić - odpowiedział wtedy Trump.

Rapinoe wygrywa nie tylko na boisku. Według sondażu przeprowadzonego dla Public Policy Polling, to właśnie królowa strzelczyń i najlepsza zawodniczka ostatnich MŚ, byłaby dużym zagrożeniem dla reelekcji Donalda Trumpa - pokonałaby urzędującą głowę państwa w stosunku 42 - 41 procent. 

Jak zauważa "Guardian", przewaga mogłaby jeszcze wzrosnąć. Wśród niezdecydowanych przeważają wyborcy kobiety z ostatnich wyborów, Hillary Clinton. Aż 82 procent z nich źle oceniło dotychczasową prezydenturę Trumpa.

Rapinoe jest zwolenniczką Demokratów, od dawna walczy o prawa mniejszości. - Nie masz szans na jakiekolwiek mistrzostwo, jeśli nie masz w drużynie osoby homoseksualnej - powiedziała.

Jest też druga strona medalu. Sondażownia PPP sympatyzuje właśnie z Demokratami. Cieszy się dobrą opinią, ale ciągnie się za nią - wyśmiewają to Republikanie - sondaż z 2016 roku. Wtedy aż 38 procent badanych na Florydzie stwierdziło, że republikański polityk Ted Cruz może być... słynnym seryjnym mordercą, Zodiakiem.