Stany Zjednoczone - Holandia. Dziś wieczorem dowiemy się kto zostanie mistrzem świata! Transmisja TV, stream online, na żywo, 07.07

W finale piłkarskich mistrzostw świata kobiet spotkają się w niedzielę reprezentacje USA i Holandii. Amerykanki, które bronią tytułu sprzed czterech lat, w półfinale poradziły sobie z Anglią. Z kolei Holenderki okazały się lepsze od Szwedek. Ostatni mecz francuskiego mundialu obejrzymy w otwartym kanale.
Zobacz wideo

Już za kilka godzin dowiemy się, która kobieca reprezentacja podniesie puchar piłkarskich mistrzostw świata. W finale, który zostanie rozegrany na stadionie Parc Olympique Lyonnais spotkają się reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Holandii.

Amerykanki, które bronią tytułu zdobytego przed czterema laty, pokonały w półfinale Angielki 2:1 (gole...). W fazie pucharowej podopieczne Jill Ellis poradziły sobie także z Hiszpanią i Francją. Z 6 golami na koncie w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek francuskiego turnieju prowadzi Alex Morgan. Dodajmy, że Amerykanki to najskuteczniejszy zespół tegorocznego mundialu – 24 strzelone bramki.

W drodze do decydującego o tytule spotkania Holenderki okazały się lepsze od: Japonii, czyli mistrzyń świata z 2011 roku, Włoch i Szwecji. Jak dotąd najskuteczniejszą piłkarką w drużynie Sariny Wiegman jest Vivianne Miedema – 3 bramki. Przed czterema laty Holandia dotarła do 1/8 finału mistrzostw świata. 

USA - Holandia, mistrzostwa świata 2019. Gdzie oglądać finał mundialu? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV finałowego spotkania mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet obejrzymy w niedzielę na antenie TVP Sport. W Internecie starcie reprezentacji USA i Holandii będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Początek transmisji o godz. 16:45. 

Więcej o: