Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Grzegorz Krychowiak podpisał kontrakt. Kosztował 12,5 miliona euro

Grzegorz Krychowiak opuścił PSG i podpisał trzyletnią umowę z Lokomotiwem Moskwa. Rosjanie zapłacili za niego 12,5 miliona euro.

Latem 2016 roku Grzegorz Krychowiak trafił do Paris Saint Germain. We Francji nie zdołał się jednak przebić do pierwszego składu (rozegrał zaledwie 19 meczów, większość jako rezerwowy), dlatego po roku spędzonym w Paryżu zaczął szukać nowego klubu. W sezonie 2017/18 trafił na wypożyczenie do West Bromwich Albion, ale po dwunastu miesiącach znowu zmienił drużynę. W sezonie 2018/19 Krychowiak trafił do Lokomotiwu, ale został wypożyczony zaledwie na sezon, z opcją wykupu. Rosyjska drużyna jest bardzo zadowolona z Polaka, dlatego zdecydowała się wykupić go za 12,5 miliona euro.

Zobacz wideo

W minionym sezonie Krychowiak rozegrał 27 ligowych meczów, w których strzelił dwa gole i miał tyle samo asyst. Lokomotiw zajął drugie miejsce w tabeli rosyjskiej Premier League i zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Od kiedy dołączył do Lokomotiwu opuszcza mecze tylko, jeśli był zawieszony. Dla Jurija Siemina to podstawowy piłkarz. Jest silny fizycznie, potrafi uderzyć, podać, odebrać piłkę - pisze Sportbox w tekście zatytułowanym "Krychowiak - najlepsza rzecz, jaka przydarzyła się Lokomotiwowi po zdobyciu mistrzostwa". - Nie boi się opuścić swojej pozycji. Tak samo było w meczu z Dynamem, Polak odbierał piłki i przyspieszał akcje. Bez niego Siemin musiałby zmienić styl gry zespołu - czytamy, a autor dodaje, że reprezentant Polski jest liderem i nieustannie podpowiada kolegom, jak mają się ustawiać.