Joachim Loew wskazał nazwiska swoich następców: "Każdy z nich świetnie sobie poradzi"

Kontrakt selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Loewa wygasa w lipcu 2022 roku, czyli kilka miesięcy po zakończeniu mistrzostw świata w Katarze. W rozmowie z dziennikiem "Bild" 59-latek wskazał nazwiska trenerów, którzy mogliby w przyszłości przejąć jego obowiązki.
Zobacz wideo

Po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji, Joachim Loew pozostał na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec, którą będzie prowadzić jeszcze do 2022 roku. 59-latek odpowiada za wyniki "Die Mannschaft" od 2006 roku, nic więc dziwnego, że coraz częściej spotyka się z pytaniami o swoich ewentualnych następców. W trakcie rozmowy z dziennikarzami "Bilda" Loew wyjść naprzeciw spekulacjom i wskazał trenerów, którzy, jego zdaniem, są gotowi, by objąć seniorską drużynę.

Joachim Loew wskazał swoich następców: "Stefan Kuntz i Marcus Sorg mają odpowiednie umiejętności"

"W niemieckim związku zatrudnieni są już dwaj trenerzy, którzy mają odpowiednie umiejętności do tego, by poprowadzić pierwszą reprezentację. Mam na myśli Stefana Kuntza i Marcusa Sorga. Obaj wykazują się odpowiednim poziomem empatii, co jest szczególne ważne w przypadku pracy z młodymi zawodnikami. Jestem przekonany, że zarówno Kuntz, jak i Sorg poradziliby sobie doskonale" – ocenił Loew. 

 

Kuntz od 2016 roku prowadzi reprezentację Niemiec U-21. W 2017 roku jego drużyna zdobyła mistrzostwo Europy, a w 2019 r. dotarła do finału europejskiego czempionatu. Z kolei Sorg od trzech lat jest asystentem Loewa. Gdy w czerwcu tego roku pierwszy selekcjoner zmagał się z problemami zdrowotnymi, Sorg poprowadził niemiecki zespół w wygranych meczach z Białorusią i Estonią. 

"Przez ostatnich kilka lat Stefan wykonał fantastyczną pracę. Marcus, który zastępował mnie podczas niedawnych meczów, również posiada doskonały warsztat" – dodał selekcjoner reprezentacji Niemiec

Więcej o: