Koszulka tego zespołu sprzedaje się najlepiej. Barcelona, PSG i reprezentacja Brazylii zostały w tyle

Kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która zagra we wtorek w półfinale mistrzostw świata, cieszy się wśród kibiców niezwykłą popularnością. Dobitnie świadczą o tym słowa dyrektora wykonawczego firmy Nike Marka Parkera, który poinformował, że najlepiej sprzedającą się koszulką piłkarską jest w tym momencie trykot kobiecej reprezentacji USA.
Zobacz wideo

Firma Nike produkuje stroje dla czołowych europejskich klubów i wielu narodowych reprezentacji. Co ciekawe, to nie koszulki europejskich gigantów nie notują obecnie najwyższej sprzedaży. Biorąc pod uwagę pojedynczy sezon, jeszcze żaden piłkarski trykot (zarówno męskich, jak i żeńskich drużyn) nie sprzedawał się w internetowym sklepie przedsiębiorstwa tak dobrze, jak domowa koszulka kobiecej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. O rekordowym wyniku poinformował dyrektor wykonawczy Nike Mark Parker. 

Koszulki żeńskiej kadry USA są w tym momencie kupowane częściej niż te, które zakładają piłkarze FC Barcelony, Paris Saint-Germain, Manchesteru City czy reprezentacji Brazylii. 

Takie wyniki sprzedaży nie mogą dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Amerykanki świetnie radzą sobie na mundialu we Francji, gdzie dotarły już po półfinału. We wtorek USA powalczy o finał z reprezentacją Anglii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA