Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gol nie z tej ziemi podbił internet! Murowany kandydat do gola roku [WIDEO]

Eric Bicfalvi zdobył fantastycznego gola w meczu przeciwko Dynamo Moskwa. Choć od bramki minął już blisko rok, nagranie strzału rumuńskiego piłkarza podbiło internet. Teraz jego trafienie może zostać nominowane do nagrody bramki roku.

Eirc Bicfalvi w meczu rozgrywanym 10 sierpnia ubiegłego roku wyprowadził Urał Jekaterynburg na prowadzenie w 54. meczu spotkania. Przyjęciem piłki minął obrońcę, po czym huknął z całej siły nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi Dynama Moskwa. Mecz ostatecznie zakończył się remisem, a o jego trafieniu dość szybko zapomniano.

Zobacz wideo

Gol Bicfalviego podbił internet

Teraz jednak internet przypomniał sobie o nim na nowo. Wideo ze strzału rumuńskiego piłkarza widziało na Twitterze w ciągu tygodnia ponad 5,5 miliona użytkowników, którzy polubili je ponad 55 tysięcy razy, a aż 10 tysięcy z nich podało je dalej. To może nie być jednak koniec historii związanej z tym golem.

Bramka, którą strzelił Bicfalvi, może zostać nominowana do tegorocznej nagrody Puskasa, do której mogą liczyć się trafienia zdobyte między 16 lipca ubiegłego roku a 19 lipca obecnego. Patrząc na klasę gola, trudno uwierzyć, że miałby on nie zostać nominowany. W ubiegłym roku nagrodę odebrał Mohamed Salah.