Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tragiczna śmierć młodego bramkarza Garbarni Kraków. 14-latek utonął po skoku z 10-metrowej skały

We wtorek (25 czerwca) wieczorem zmarł 14-letni bramkarz Garbarni Kraków, Szymon Wolak. Wychowanek akademii piłkarskiej Wisły Kraków utonął po skoku z 10-metrowej skały.

"Z wielkim smutkiem informujemy, że we wtorek 25. czerwca 2019 r. tragicznie zmarł w wieku 14 lat zawodnik RKS Garbarnia Kraków, wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, śp. Szymon Wolak. W brązowo-białych barwach występował na pozycji bramkarza. W ubiegłym tygodniu razem z drużyną trampkarzy prowadzoną przez trenera Tomasza Liputa uzyskał awans do II Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Zwycięski mecz z Pcimianką Pcim był niestety ostatnim, w jakim przyszło mu założyć bramkarskie rękawice" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego klubu.

Według informacji "Gazety Krakowskiej", 14-latek utonął po skoku do wody z wysokości około 10 metrów. - Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego napłynęło o godz. 19:17. Pięcioro chłopców skakało do wody z około 10-metrowej skały, niestety jeden z nich nie dopłynął do brzegu. Z wody chłopca wyciągnęli strażacy - powiedziała Katarzyna Cisło z krakowskiej policji, cytowana przez portal gazetakrakowska.pl.