Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sędzia meczu MŚ kobiet przyznała, że celowo ignorowała podpowiedzi VAR. Nie chciała, by Kamerunki zeszły z boiska

Qin Liang, która sędziowała spotkania reprezentacji Anglii z Kamerunem (3:0) podczas mistrzostw świata kobiet przyznała, że dwa razy celowo ignorowała podpowiedzi sędziów VAR, by Kamerunki nie zeszły z boiska. Piłkarki Alaina Djeumfa groziły przerwaniem gry kilkukrotnie, nie godząc się na decyzje arbitrów.

Zaczęło się już w 4. minucie, gdy Nikita Parris została niemal znokautowana przez Yvonne Leuko, która za uderzenie łokciem otrzymała żółtą kartkę. Gdyby sędzia zdecydował się wówczas na skorzystanie z VAR-u, Kamerunka z pewnością wyleciałaby z boiska. W 15. minucie obrzydliwie zachowała się natomiast Augistine Ejangue, która opluła Toni Duggan. 

Chaos zaczął się jednak dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy White wpisała się na listę strzelców. Sędzia po jej trafieniu skorzystał z wideoweryfikacji i zdecydował, że gol został strzelony prawidłowo. Kamerunki uważały jednak inaczej, i po kilkudziesięciu sekundach nieudanych protestów i pretensji do arbitra, nie chciały wznowić gry. Sytuacja trwała aż trzy minuty, ale ostatecznie piłkarki Alaina Djeumfa wznowiły grę.

Zobacz wideo

Sędzia ignorowała podpowiedzi VAR

W 67. minucie Kamerunki dopuściły się kolejnego skandalicznego zachowania. Jeanette Yango mocno popchnęła sędziującą spotkanie Qin Liang. Ta nie zdecydowała się jednak na ukaranie piłkarki. Tak samo, jak dwukrotnie nie zdecydowała się na skorzystanie z podpowiedzi VAR, bo bała się, że Kamerunki zejdą z boiska. Jedna z podpowiedzi dotyczyła przewinienia Alexandry Takoundy, która faulowała Fran Kirby w polu karnym. Zdaniem sędziów obsługujących wideoweryfikację, reprezentacji Anglii należała się wówczas jedenastka. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Sędzia meczu MŚ kobiet przyznała, że celowo ignorowała podpowiedzi VAR. Nie chciała, by Kamerunki zeszły z boiska
Zaloguj się
 • wenge1

  Oceniono 18 razy 16

  Takie "przyznanie się" do fałszowania wyniku meczu "ze strachu" przed zachowaniem zawodniczek powinno eliminować sędzinę z pełnionej funkcji.

 • bigmaciek

  Oceniono 13 razy 13

  No to zeszłyby z boiska...w czym problem? A Pani Qin Liang odebrać dożywotnio uprawnienia sędziowskie.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 10

  Pani Qin Liang już nigdy nie powinna wziąć do ust ...
  gwizdka!

 • rr-ss

  Oceniono 9 razy 9

  bała się, że zejdą z boiska? ona powinna je wyrzucić!!!

 • jankaz.kot

  Oceniono 7 razy 7

  Ta pani powinna być dożywotnio zdyskwalifikowana , sama przyznała się do złego sędziowania dobrze że nie został wypaczony wynik .FIFA powinna ukarać Kamerun.

 • achzarit

  Oceniono 9 razy 7

  Tak to jest jak afrykański brak zasad stosuje się w europejskich warunkach.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 6 razy 6

  To moze, ze strachu dajmy pilkarkom z afryki wygrana awansem-nie bedzie kontrowersji a wyzszosc czarnoludowego afro-afrykanczyka nad reszta swjata zostanie dodatkowo potwierdzona.

 • my_kroolik

  Oceniono 7 razy 5

  I one na poważnie mają pretensje, że Messi zarabia 20x tyle co zdobywczyni złotej piłki w kategorii kobiet? Czy ktoś wyobraża sobie taki ponury cyrk w prawdziwym futbolu? Jak w ogóle mogą przypuszczać, że ktokolwiek zechce oglądać mecz, w którym sędzia boi się gwizdać faule, żeby zawodnik nie strzelił focha.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 9 razy 5

  >Piłkarki Alaina Djeumfa groziły przerwaniem gry kilkukrotnie, nie godząc się na decyzje >arbitrów.

  A jeszcze by walnęły torebkami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX