Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci Emiliano Sali

Brytyjska policja zatrzymała 64-letniego mężczyznę w związku ze sprawą tragicznie zmarłego w styczniu Emiliano Sali, nowego piłkarza Cardiff. Mężczyzna jest podejrzany o "nieumyślne spowodowanie śmierci".  

Pochodzący z regionu Yorkshire 64-letni mężczyzna został zatrzymany w środę wieczorem. Po przesłuchaniu podczas, którego współpracował z policją, wypuszczono go do domu. Policja nie ujawnia jednak na jego temat żadnych informacji.  

Zobacz wideo

Inspektor tłumaczy zatrzymanie

- Prowadzimy śledztwo zakrojone na szeroką skalę, którego jednym z elementów jest rozważenie kryminalnych aspektów sprawy. Stąd to zatrzymanie - wyjaśniał Sky Sport inspektor Simon Huxter. - Mężczyzna jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci. Nie będziemy jednak udzielać o nim żadnych informacji - dodał.

Sala został zawodnikiem Cardiff 19 stycznia bieżącego roku. Zginął dwa dni później w katastrofie awionetki lecącej z Nantes do Cardiff, która nagle straciła łączność z wieżą w okolicach Guernsey. Wrak znaleziono na dnie morza na głębokości 63 metrów. Największym zaskoczeniem był fakt, że samolot jest niemal w całości. Jednocześnie cały czas nie odnaleziono ciała pilota Emiliano Sali Davida Ibbotsona, który feralny lot wziął za kolegę, który w tym terminie nie mógł zrealizować kursu.

Sala leciał z Francji do Anglii ze względu na swój transfer - Cardiff kupiło go za 17 milionów euro, ale Argentyńczyk nie zdołał nawet zadebiutować w nowym klubie. Nantes żąda od Anglików zapłaty za transfer, a oba kluby znajdują się obecnie w sporze prawnym.

Więcej o: