Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho selekcjonerem? "Chcę się sprawdzić w nowych rozgrywkach"

Po zwolnieniu z Manchesteru United Jose Mourinho pozostaje bez pracy, choć, jak sam przyznaje, nie zamierza jeszcze wycofywać się z zawodu trenera. W rozmowie z "Eleven Sports" Portugalczyk wyznał, że chciałby spróbować swoich sił w "nowych rozgrywkach".
Zobacz wideo

Jose Mourinho pożegnał się z Manchesterem United w grudniu 2018 roku. Od tego czasu Portugalczyk nie podjął pracy w nowym klubie, za to często można go zobaczyć w telewizyjnych studiach. Były szkoleniowiec Porto i Realu Madryt nie zamierza jednak kończyć kariery trenerskiej. "The Special One" zdradził podczas rozmowy z "Eleven Sports", jakich wyzwań chciałby spróbować w przyszłości.

Jose Mourinho selekcjonerem? "Chcę się sprawdzić w nowych rozgrywkach"

"Chcę rywalizować w nowych rozgrywkach – w tym momencie widzę siebie jako trenera reprezentacji, a nie klubu. Od dłuższego czasu marzę, by zmierzyć się z takim zadaniem i rywalizować mistrzostwach świata i Europy. Czy Portugalia to dla mnie odpowiednia drużyna? Niekoniecznie" – wyznał Mourinho.

 

"Nie oznacza to, że nie marzę o zdobyciu mistrzowskiego tytułu z kolejnym kraju czy wygraniu Ligi Mistrzów po raz trzeci. Jednocześnie chcę być szczęśliwy, dlatego nie poprowadzę projektu, którego wizja sportowa mnie nie przekonuje. Jeśli ktoś powiedziałby mi, że w danym klubie nie ma warunków do wygrywania, a moim zadaniem byłoby ich stworzenie – przemyślałbym taką decyzję" – dodał 56-latek.