Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kuriozum! Do zmiany piłkarza doszło w 55. sekundzie. Tak obeszli przepisy [WIDEO]

Kuriozalna sytuacja w lidze chińskiej. Piłkarz został ściągnięty z boiska już w 55. sekundzie meczu. Wszystko z powodu przepisów o obowiązku wystawienia co najmniej jednego młodzieżowca do 23 roku życia.

Obowiązek wystawiania młodzieżowców w pierwszym składzie to trend coraz częściej obowiązujący w piłce nożnej. Nie tylko w Europie, ale i w Chinach. W meczu chińskiej Superligi pomiędzy zespołami Tianjin Tianhai oraz Henan Jianye doszło z tego powodu do zmiany już w 55 sekundzie.

Zobacz wideo

Pierwsza roszada była niezwykle wcześnie przeprowadzona, a w dodatku nie była wcale wymuszona. Czym więc była spowodowana? 22-letni Junjie Wen zszedł z boiska, a zastąpił go Pei Shuai. Ten pierwszy nie ma jeszcze 23 lat, a w regulaminie chińskich rozgrywek zapisano, że każda drużyna musi mieć w pierwszym składzie co najmniej jednego młodzieżowca do 23 roku życia. Przepisy nie mówią jednak, jak długo ten młodzieżowiec ma przebywać na boisku. Dlatego do zmiany mogło dojść już w 1. minucie. 

- Tianhai znowu to zrobiło. Wen Junjie zmieniony po zaledwie 55 sekundach. Mam nadzieję, że CFA zmieni przepis dotyczący piłkarzy U23, tak aby musieli być obecni na boisku przez cały mecz, przez co unikniemy tego rodzaju hańby - komentował Roy Tadmor, ekspert od ligi chińskiej. Sam mecz zaś zakończył się wynikiem 1:1.

Więcej o:
Komentarze (23)
Kuriozum! Do zmiany piłkarza doszło w 55. sekundzie. Tak obeszli przepisy [WIDEO]
Zaloguj się
 • habib78

  Oceniono 4 razy 4

  kompletnie tego nie rozumiem. Jaki jest cel sztucznego narzucania gry młodzieżowcami.
  Przecież seniorzy nie biorą się znikąd. Też byli młodzi i musieli tak pokierować swoimi karierami, żeby być na szczycie.

 • nino.rota

  Oceniono 5 razy 3

  to tak jak ze sztucznymi parytetami dla kobiet.
  Mają grać, pracować, kandydować najlepsi, bez względu na wiek czy płeć...!

 • mare.com

  Oceniono 4 razy 2

  według mnie nie ma mozliwosci wyegzekwowania tego przepisu.Czy w przypadku kontuzji zawodnika bedzie badał biegły sadowy?

 • duffie

  Oceniono 4 razy 2

  A jeśli taki młody będzie grał tak fatalnie jak, dajmy na to, polski piłkarz? Wtedy trener też nie ma prawa go zmienić?

 • dawnyprezes

  Oceniono 1 raz 1

  Równie dobrze, w 1 minucie meczu, może "symulować" ciężką kontuzję ! I co na to przepisy ?

 • polonests

  Oceniono 1 raz 1

  Przepisów nie złamano. Zdjęcie młodzieżowca w pierwszej minucie to wejście w mecz tylko z dwiema zmianami. Drużyna podejmuje ryzyko. Zastanawia mnie co innego - co jeśli ustalą, że młody ma grać 45 minut, ale ten wcześniej dozna kontuzji? Do przerwy w dziesiątkę?

 • kms2x

  0

  Kapustka lubi to ! Jeszcze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX