Piękne słowa trenera mistrzów świata o naszym kraju. "Bardzo dziękuję Polsce"

- Bardzo dziękuję Polsce. Polacy wspierali nas. Czuliśmy się tu jak w domu. Zostaliśmy miło przyjęci, nie było żadnych negatywnych komentarzy - przyznał po finale mistrzostw świata u-20 Ołeksandr Petrakow, trener ukraińskiej reprezentacji.

Ukraina pokonała w Łodzi Koreę Południową (3:1) w finale mistrzostw świata do lat 20. To pierwszy taki sukces naszych wschodnich sąsiadów w historii. Po spotkaniu głos zabrał trener Ukraińców, Ołeksandr Petrakow.

Zobacz wideo

Petrakow podziękował Polakom za organizację mistrzostw i ciepłe przyjęcie. - Bardzo dziękuję Polsce. Polacy wspierali nas. Czuliśmy się tu jak w domu. Zostaliśmy miło przyjęci, nie było żadnych negatywnych komentarzy - powiedział trener nowych mistrzów świata

62-letni szkoleniowiec nie krył wzruszenia na pomeczowej konferencji prasowej. - Prawdopodobnie jeszcze nie wiem, co się dzieje. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie jestem młodym trenerem, ale to był najważniejszy mecz w moim życiu. To coś niesamowitego. Czuję, że jestem po prostu szczęśliwy. Ta wygrana to wielka radość dla wszystkich Ukraińców, przeciętnych obywateli. Prezydent Zelenski już dzwonił do mnie z gratulacjami i rozmawiał z kapitanem, podobnie jak selekcjoner seniorskiej reprezentacji - dodał.  

Więcej o: