Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kobieta oskarżająca Neymara o gwałt straciła prawnika. Kobieta zarzuciła mu kradzież

Daniel Garcia de Andrade, prawnik reprezentujący Najilę Trindade, która oskarża Neymara o gwałt, zrezygnował ze sprawy. Wszystko przez bezpodstawne oskarżenia o kradzież tableta, na którym miał znajdować się materiał dowodowy w sprawie.

Neymar, brazylijski gwiazdor Paris Saint Germain, został oskarżony o gwałt przez Najilę Trindade. Do sytuacji miało dojść 15 maja w Paryżu. Piłkarz zaprzecza i nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Brazylijczyk udostępnił zapis rozmów między nimi, jednak Trindade twierdzi, że zawodnik PSG nie pokazał wszystkiego. To spowodowało, że modelka opublikowała znacznie obszerniejszy zapis ich rozmowy, przeprowadzonej za pomocą aplikacji WhatsApp.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Prawnik rezygnuje

We wtorek portugalski "Record" poinformował, że prawnik reprezentujący Trindade zrezygnował z udziału w sprawie. Daniel Garcia de Andrade został oskarżony przez kobietę o kradzież tableta, na którym miała znajdować się całość nagrania z jej spotkania z Neymarem. Prawnik zapowiedział kilka dni wcześniej, że jeśli nie znajdą się dowody na potwierdzenie oskarżeń Trindade, on zostawi sprawę swojej klientki. Choć policja nie ogłosiła jeszcze efektów przeprowadzonego śledztwa, to Garcia de Andrade już podjął decyzję.

- Nie potrzebuję kraść czy kupować nowych urządzeń elektronicznych, gdyż posiadam własne. Moja klientka nagle zmieniła zdanie, o jest sprzeczne z zasadami etyki i jakiejkolwiek logiki. Na tablecie teoretycznie znajdował się materiał wideo, którego ja nie widziałem do dziś. A szkoda. Gdyby okazało się, że na urządzeniu znajdują się materiały, które podtrzymują i umacniają wersję pani Trindade, z pewnością od razu przekazałbym je policji nie utajniając niczego - powiedział Garcia de Andrade.

- Przyrzekłem chronić moją klientkę jednak nigdy nie będę bronił żadnych wymówek w drodze do uzyskania prawdy. Cała ta sytuacja robi się coraz smutniejsza, gdyż pani Trindade miała doskonałą okazję, by stanąć w obronie wszystkich krzywdzonych kobiet w Brazylii, które ze swoimi krzywdami zostają same. Mogę zapewnić, że jeśli nastąpi taka potrzeba, będę współpracował z różnymi organami w kwestii złamania prawa przez panią Trindade - zakończył.