Gianluigi Buffon zastanawia się nad swoją przyszłością. Gigant złożył mu ofertę

W przyszłym tygodniu ma wyjaśnić się przyszłość Gianluigiego Buffona. Włoski bramkarz zastanawia się nad zakończeniem kariery, jednak w międzyczasie ofertę złożył mu m.in. Manchester United.

W zeszłym tygodniu Gianluigi Buffon podjął decyzję o odejściu z PSG. Mimo że mistrzowie Francji złożyli Włochowi ofertę przedłużenia rocznego kontraktu, to doświadczony bramkarz zdecydował o opuszczenia Paryża. Buffon dzielił czas gry z Alphonsem Areolą i we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których puścił 25 goli, zachowując dziewięć czystych kont. Z PSG wywalczył mistrzostwo Francji i dotarł do 1/8 finału Ligi Mstrzów, gdzie przegrał z Manchesterem United.

Zobacz wideo

Według informacji "Corriere della Sera" to właśnie klub z Old Trafford może być przyszłym pracodawcą Buffona. Chociaż Włoch zastanawia się nad zakończeniem kariery, a decyzję ma ogłosić w przyszłym tygodniu, to na brak ofert narzekać nie może. Jedną z nich miał złożyć Manchester United, a Buffonem zainteresowane są też Lyon, Fenerbahce oraz włoskie Atalanta i Parma, w której bramkarz grał w latach 1995-2001.

Kolejnych 17 lat Buffon spędził w Juventusie, który opuścił przed rokiem i na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do PSG.

Więcej o: