Anglicy są zniesmaczeni zachowaniem UEFA. "Co za ironia. Jeszcze nie widziałem medalu"

Anglicy pokonali Szwajcarów w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów. Pomimo wygranej nie wszyscy byli zadowoleni. Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, był zniesmaczony brakiem ceremonii wręczenia medali. Zamiast tego dostali torbę z medalami.

Przypomnijmy: do wyłonienia zwycięzcy meczu Anglia - Szwajcaria potrzebne były rzuty karne, w których bohaterem okazał się Jordan Pickdord. Bramkarz najpierw kapitalnie wykonał jedenastkę w piątej serii, a w kolejnej serii obronił strzał Drmicia. Tym samym reprezentacja Anglii sięgnęła po pierwsze, historyczne medale Ligi Narodów.

Zobacz wideo

Gareth Southage ma żal do UEFA

Problem w tym, że nie odbyła się żadna uroczysta ceremonia. Delegaci UEFA poinformowali Anglików, by udali się do szatni, gdzie otrzymają torbę z medalami. Gareth Southgate nie krył żalu, że tak to zostało rozwiązane. - Co za ironia. Zdobyliśmy trzecie miejsce, a jeszcze nie widziałem medalu. Liczyłem na to, że będziemy mogli świętować nasz wynik wspólnie z kibicami - mówił tuż po meczu Southgate. I dodał: - Teraz jednak skupiamy się na nowym celu, czyli na zbliżającym się Euro 2020.

Anglicy grają w grupie A eliminacji Euro 2020, gdzie mierzą się z Czechami, Kosowem, Bułgarią i Czarnogórą. Po dwóch kolejkach są liderem i mają komplet punktów.

Więcej o: