Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo "tylko" królem strzelców. Nie został najlepszym piłkarzem finałów Ligi Narodów

Cristiano Ronaldo został najlepszym strzelcem turnieju finałowego dywizji A Ligi Narodów, ale najlepszym zawodnikiem wybrano jego kolegę z drużyny, Bernardo Silvę.

W niedzielnym, historycznym finale Ligi Narodów reprezentacja Portugalii pokonała Holandię 1:0 po golu Goncalo Guedesa. Za to w półfinale prawdziwy popis dał Cristiano Ronaldo, który swoimi trzema golami przesądził o pokonaniu Szwajcarii 3:1 (w meczu o trzecie miejsce Helweci przegrali z Anglikami po rzutach karnych). Ronaldo nie dostał jednak nagrody dla najlepszego zawodnika, bo ta nagroda trafiła w ręce Bernardo Silvy.

Zobacz wideo

- Udowodnił swoją wysoką jakość asystami. Poziom jego gry w obu meczach był wyjątkowy. Miał pozytywny wpływ na grę swojej drużyny zarówno z piłką przy nodze, jak i bez niej - wytłumaczył decyzję UEFA o przyznaniu nagrody zawodnikowi Manchesteru City Packie Bonner, obserwator techniczny UEFA. Bernardo Silva asystował przy trzech z czterech trafień Portugalii, w tym decydującym w finale.

Cristiano Ronaldo, Frenkie de Jong, Bernardo Silva i Ruben Dias z nagrodami

Najlepszym młodym zawodnikiem turnieju wybrano Frenkiego de Jonga. - Pokazuje, że stale się rozwija. Ten turniej pomoże mu dojrzeć - ocenił obserwator techniczny UEFA David Moyes. De Jong latem przejdzie z Ajaksu do FC Barcelony za 75 mln euro (kolejne 11 mln może zostać wypłaconych w formie zmiennych). Za to najlepszym zawodnikiem finału wybrano Rubena Diasa, 22-letniego obrońcę Benfiki.