Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wiemy, jak długo potrwa przerwa Neymara. PSG wydało komunikat

- Neymar wypada z gry na cztery tygodnie - podał sztab medyczny PSG. Piłkarz opuści nadchodzący turniej Copa America, ale będzie mógł się przygotować z paryskim zespołem do kolejnego sezonu ligowego.

Neymar w ostatnim meczu reprezentacji Brazylii z Katarem doznał urazu kostki w 20. minucie. Piłkarz nie będzie mógł zagrać na turnieju Copa America, który rusza już 15 czerwca w jego ojczyźnie. Paryski klub poinformował w niedzielę, jak długo potrwa przerwa Brazylijczyka na leczenie.

Zobacz wideo

- Neymar wypada z gry na cztery tygodnie - podał sztab medyczny PSG. Brazylijczyk wykręcił sobie kostkę, po tym jak źle postawił stopę po wślizgu rywala. Po szczegółowych badaniach okazało się, że jego przerwa od gry w piłkę potrwa do początku lipca. Oznacza to, że zawodnik będzie mógł się przygotować do nadchodzącego sezonu ligowego, który we Francji rusza na początku sierpnia.

- Dwaj lekarze zdiagnozowali nadwyrężenie więzadeł w prawej kostce, bez konieczności zabiegu operacyjnego, do leczenia zachowawczego - czytamy w komunikacie PSG.