Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze i trener reprezentacji Czarnogóry rezygnują z udziału w meczu z Kosowem. Futbol przegrał z polityką

Ljubisa Tumbaković nie poprowadzi reprezentacji Czarnogóry w meczu z Kosowem. Wraz z nim, spotkanie opuszczą dwaj piłkarze Crveny Zvezda - Marko Ivanić i Filip Stojković. Powodem są napięcia polityczne pomiędzy Kosowem a Serbią, gdzie urodziła się wspomniana trójka.

Ljubisa Tumbaković nie poprowadzi Czarnogórców w piątkowym meczu przeciwko reprezentacji Kosowa. Portal vijesti.me informuje, że mecz eliminacji z Anglią, przegrany 1:5, mógł być jego ostatnim jako szkoleniowca kadry narodowej. Oprócz niego, spotkanie opuszczą także Marko Ivanić i Filip Stojković - piłkarze Crveny Zvezda.

Zobacz wideo

Powodem takiej decyzji są napięcia polityczne pomiędzy Kosowem a Serbią, gdzie urodzili się Tumbaković, Ivanić i Stojković. Zabraknie także pierwszego asystenta szkoleniowca, Sasy Jankovicia, w związku z czym reprezentację Czarnogóry poprowadzą Miodrag Djudović i Dragoje Leković.

Początek spotkania w Podgoricy w piątek o 20:45. W tabeli grupy A Kosowo jest na 3. miejscu z 1 punktym po remisie z Bułgarią, Czarnogóra znajduje się pozycję niżej.