Holandia w finale Ligi Narodów! Dogrywka musiała wyłonić rywala Portugalii

Holandia po dogrywce pokonała Anglię 3:1 i to ona zagra w niedzielę w finale Ligi Narodów z Portugalią. Anglicy popełniali koszmarne błędy w obronie.

Mecz Holandii z Anglią zapowiadał się jako wielki hit Ligi Narodów, ale pierwsza połowa była olbrzymim rozczarowaniem. Brakowało przede wszystkim jakości piłkarskiej i zaangażowania. W pierwszych 45 minutach zobaczyliśmy tylko jednego gola. W polu karnym nieodpowiedzialnie faulował De Light, a karnego na gola zamienił Marcus Rashford.

Później bramki strzelali jednak już tylko gracze Holandii. W 73. minucie winy z pierwszej połowy odkupił De Ligt, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i to trafienie oznaczało dogrywkę. Tą lepiej rozpoczęli gracze Koemana. W 97. minucie Depay znalazł się przed Pickfordem, ale ten kapitalnie obronił strzał. Po chwili jednak doszło do zamieszania, a bramkę do swojej bramki skierował Walker.

W 115 minucie Holandia zdobyła kolejną bramkę. Tym razem po fatalnym błędzie najpierw Walkera, który zagrał do Barkleya z rywalem na plecach. Ale Barkley odegrał prosto pod nogi Depaya, a ten zagrał do Promesa, który nie miał problemów ze strzeleniem gola.

Holandia zagra więc w pierwszym wielkim finale Ligi Narodów. W niedzielę zmierzą się z Portugalią, która w środę pokonała Szwajcarię (3:1).