Jasmin Burić odszedł z Lecha Poznań i znalazł nowy klub. Oficjalnie!

Jasmin Burić po odejściu z Lecha Poznań związał się z izraelskim Hapoelem Hajfa. W czwartek bośniacki bramkarz odwiedził nowy klub i przeszedł badania medyczne.

- Nie spodziewałem się, że tak będzie wyglądało moje rozstanie z Poznaniem. Myślałem, że skończę tu karierę, ale tak się nie stało. Było mi fajnie, było mi miło, szkoda, że to się kończy - mówił niedawno Jasmin Burić. W Lechu spędził ponad 10 lat.

Zobacz wideo

Były bramkarz Lecha Poznań podpisał dwuletni kontrakt

Burić nie musiał długo szukać nowego pracodawcy. Podpisał już umowę z izraelskim Hapoelem Hajfa. Jak donosi izraelski portal one.co.il, w czwartek bramkarz przeszedł badania lekarskie i odwiedził Sammy Ofer Stadium w Hajfie. Miał także okazję zwiedzić samo miasto. Kontrakt Bośniaka obowiązywać będzie przez dwa lata. Jest w nim też opcja przedłużenia współpracy o kolejny rok.  Burić w Hapoelu zastąpił Litwina Ernestasa Setkusa, który przeniósł się do Beitaru Jerozolima. Hapoel Hajfa zajął 11. miejsce w lidze izraelskiej w ostatnim sezonie. Nowy zespół byłego bramkarza "Kolejorza" miał tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Więcej o: