Portugalia czekała na rzut karny. Dostała go jednak Szwajcaria! Zadziwiająca sytuacja

W meczu półfinałowym Ligi Narodów pomiędzy Portugalią a Szwajcarią, goście doprowadzili do wyrównania w kontrowersyjnych okolicznościach. W 53. minucie sędzia miał podyktować rzut karny dla Portugalii za faul na Bernardo Silvie, jednak na VAR-ze sprawdził sytuację, jaka miała miejsce chwilę wcześniej. I rzut karny dostała Szwajcaria!

W 53. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Portugalii za faul na Bernardo Silvie. Chwilę wcześniej jedenastki domagali się jednak Szwajcarzy, którzy uważali, że Ruben Semedo faulował Stevena Zubera. Felix Brych, arbiter prowadzący spotkanie, otrzymał informację z VAR-u, by obejrzeć całą sytuację na monitorze. Po dokładnym przeanalizowaniu całej sytuacji zmienił swoją decyzję i przyznał rzut karny reprezentacji Szwajcarii.

Kibice gwizdali na sędziego, który podyktował rzut karny dla Szwajcarii

Kibice zaczęli wygwizdywać decyzję sędziego, gdyż byli przekonani, że sędzia analizuję sytuację w polu karnym Szwajcarów, gdzie faulowany był Silva. Wcześniej jednak arbiter puścił grę po przewinieniu Rubena Semedo na Stevenie Zuberze, a po analizie VAR uznał, że tam należała się "jedenastka". Rzut karny pewnie na gola zamienił Ricardo Rodriguez.

Ostatecznie Portugalczycy wygrali całe spotkanie 3:1 po trzech trafieniach Cristiano Ronaldo, który tym samym zdobył 86., 87. oraz 88. gola w barwach reprezentacji Portugalii. Rywala w finale Ligi Narodów poznają w czwartek, gdy w drugim półfinale zmierzą się Holendrzy z Anglikami.