Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Piłkarz Legii Warszawa przeszedł do Liverpoolu. Kosztował 300 tys. euro

Jakub Ojrzyński, syn trenera Wisły Płock Leszka Ojrzyńskiego, odszedł z akademii Legii Warszawa. 16-latek podpisał kontrakt ze zwycięzcą ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Liverpool FC.

Jakub Ojrzyński, który bronił w akademii Legii Warszawa, już od dłuższego czasu był obserwowany przez zagraniczne kluby, a w ostatnim czasie był testowany m.in. przez czołowe zespoły Premier League - Manchester United oraz Liverpool. Ostatecznie podpisał 4-letni kontrakt ze zwycięzcą ostatniej Ligi Mistrzów. Swoją przygodę w Anglii rozpocznie od treningów z zespołem rezerw oraz drużyną U-18.

Zobacz wideo

- Miałem okazję trenować już z pierwszym zespołem Liverpoolu i poziom był bardzo wysoki. Była też wtedy okazja porozmawiać z niektórymi zawodnikami i trenerami. Najcieplejsze przyjęcie otrzymałem od dwóch Brazylijczyków: Alissona i Firmino. Chcę jak najszybciej trafić do pierwszego zespołu, by trenować z tymi zawodnikami i resztą zespołu - przyznał Ojrzyński w rozmowie z portalem legia.net.

Legia Warszawa dostanie 250-300 tys. euro od Liverpoolu

Liverpool za 16-letniego Ojrzyńskiego zapłaci ok. 250-300 tysięcy euro, co oznacza dla Legii ponad milion złotych zarobku. W umowie zawarte są także bonusy, które mogą nawet podwoić zysk klubu z Warszawy. W przeszłości "The Reds" pozyskali już polskiego bramkarza, gdy w 2016 roku wykupili z Ruchu Chorzów Kamila Grabarę, płacąc wówczas blisko 1,5 miliona złotych. Ojrzyński w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów rozegrał czternaście spotkań, w których puścił 22 gole, a czterokrotnie zachowywał czyste konto.