Zbigniew Boniek skomentował sprawę zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. "Proszę się nie p.......ć"

- Mam szaloną prośbę, proszę się nie p.......ć - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentował w ten sposób informację o potencjalnej karze pozbawienia wolności dla mężczyzny, który kilka dni temu zabił psa ze szczególnym okrucieństwem.

"Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec zatrzymanego przez sycowskich policjantów mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące za zabicie psa. Przypomnijmy, że 21-latek podejrzany jest o to, że działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa, poprzez celowe potrącenie go i kilkukrotne najechanie na niego kołem samochodu. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat" - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej dolnośląskiej policji. Do komunikatu odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Zobacz wideo

- Mam szaloną prośbę, proszę się nie p.......ć - napisał na Twitterze Boniek. Prezes PZPN stanowczo zareagował na doniesienia związane z bestialskim zachowaniem mężczyzny, który swoje przestępstwo nagrał telefonem komórkowym, a następnie opublikował wideo w mediach społecznościowych.

Więcej o: