Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Delegaci wybrali prezydenta FIFA! Wybór odbył się poprzez aplauz

Gianni Infantino został wybrany na kolejną kadencję i przez następne cztery lata będzie rządził Międzynarodową Federacją Piłkarską (FIFA). W Paryżu zebrali się delegaci 211 federacji FIFA i zatwierdzili kandydaturę Infantino poprzez aplauz.

Jeśli do wyborów zgłasza się tylko jeden kandydat, to może zostać wybrany przez delegatów bez przeprowadzenia klasycznego głosowania, wystarczy aplauz. I tak właśnie było w środę w Paryżu, gdzie Gianni Infantino został wybrany na kolejną kadencję i przez następne cztery lata będzie rządził Międzynarodową Federacją Piłkarską (FIFA).

Zobacz wideo

- Dziękuję, wszystkim wam dziękuję. Tym, którzy mnie kochają i tym, którzy mnie nienawidzą - dzisiaj wszystkich was kocham. Doceniam wasze wsparcie i zaufanie. Jestem zaszczycony, że mogę służyć wam i FIFA. Kocham futbol i ciężko pracuję. Obiecuję, że to się nie zmieni - mówił tuż po wyborze Infantino i dodał: - FIFA jest teraz synonimem zaufania, uczciwości, równości, praw człowieka. Nikt już nie mówi o kryzysie. Nasze rezerwy wzrosły od jednego do 2,75 miliarda dolarów. Nie wydajemy pieniędzy na jakieś podejrzane umowy, nie ma już możliwości robienia ukrytych przelewów ani niczego nieetycznego. W FIFA nie ma już miejsca na korupcję i nigdy nie będzie.

Giani Infantino jest prezydentem FIFA od 2016 roku. Na stanowisku zastąpił odchodzącego w atmosferze skandalu Josepha Blattera. Wcześniej Infantino był sekretarzem generalnym UEFA.