Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar rozpłakał się przy selekcjonerze reprezentacji Brazylii. Piłkarz nie radzi sobie z oskarżeniem o gwałt

Neymar miał długą i bardzo emocjonalną rozmowę z selekcjonerem reprezentacji Brazylii przed startem Copa America. Piłkarz Paris Saint-Germain rozpłakał się i przyznał, że jest zmęczony zamieszaniem, które powstało po oskarżeniu go przez jedną z kobiet o gwałt.

- Tite i Neymar mieli długą rozmowę przed niedzielnym treningiem. Selekcjoner reprezentacji Brazylii chciał porozmawiać z piłkarzem po tym, jak jedna z kobiet oskarżyła go o gwałt. Neymar sporo płakał, komentując wydarzenia. Powiedział, że jest zmęczony zamieszaniem i zaprzeczył wszystkiemu. Ostatecznie normalnie uczestniczył w treningu, ponieważ praca i obecność kolegów z reprezentacji dobrze na niego działa - podaje szczegóły brazylijskie "Globoesporte".

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Neymar, brazylijski gwiazdor Paris Saint-Germain, został oskarżony o gwałt na początku czerwca. Do sytuacji miało dojść 15 maja w Paryżu. Piłkarz zaprzecza i nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Znajomość piłkarza z kobietą rozpoczęła się od konwersacji na Instagramie. Kobieta twierdzi, że została zaproszona na randkę. 15 maja przyleciała do Paryża, a piłkarz opłacił jej bilety i zakwaterowanie. Gdy się spotkali w hotelu Sofitel, piłkarz miał być pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach rozmowy i wymiany czułości, Neymar stał się agresywny i wbrew woli ofiary zmusił ją do odbycia stosunku - czytamy w raporcie policji z Sao Paulo, która udostępniła akt oskarżenia. - To dla nas trudny moment. Jeśli będziemy musieli pokazać rozmowy Neymara na komunikatorze WhatsApp z tą panią, to zrobimy to - stwierdził Neymar Senior, ojciec piłkarza i zarazem jego agent.

Prawnicy gwiazdora zostali natychmiast powiadomieni i podjęli wszystkie odpowiednie kroki prawne. - Całkowicie odrzucamy niesprawiedliwe oskarżenia, a przede wszystkim ujawnienie się w prasie niezwykle negatywnej sytuacji. (…) Wszystkie dowody usiłowania wymuszenia i tego, że nie było gwałtu zostaną przedstawione policji w odpowiednim czasie - czytamy na oficjalnej stronie piłkarza.

''Byłam zwierzyną i szukałam łowcy"

Neymar odniósł się do sprawy na Instagramie, gdzie pokazał część konwersacji z kobietą. - To intymne momenty, ale muszę je pokazać, by udowodnić, że do niczego nie doszło. Jestem oskarżany o gwałt, to bardzo silne słowo. To była pułapka, a ja w nią wpadłem. To posłuży mi jako lekcja na przyszłość - powiedział Neymar. Obecnie Neymar przebywa w Brazylii, na zgrupowaniu brazylijskiej kadry przed turniejem Copa America, który po raz piąty w historii odbędzie się właśnie w Brazylii. Reprezentacja Canahrinios zagra w fazie grupowej z Peru, Wenezuelą i Boliwią.