Mundial U-20. Urugwaj odpada! Poznaliśmy kolejnych ćwierćfinalistów. Kuriozalny błąd bramkarza Panamy [WIDEO]

Urugwaj prowadził z Ekwadorem 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:3 i niespodziewanie odpadł już w 1/8 finału turnieju. Oprócz Ekwadoru w ćwierćfinale mundialu U-20 zobaczymy Ukrainę, która rozgromiła Panamę. Emerson Dias, bramkarz Panamy, nie będzie dobrze wspominał poniedziałkowego meczu.

Urugwaj objął prowadzenie już w 9. minucie, kiedy Ronald Araujo, wychowanek Barcelony, pokonał bramkarza Ekwadoru. W 31. do wyrównania doprowadził Alvarado, który pewnie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie bramki dla Ekwadoru zdobyli: Quintero i Plata z karnego.

Tym samym Ekwador wygrał 3:1 i w ćwierćfinale turnieju zmierzy się z wygranym z pary Francja - Stany Zjednoczony. Odpadnięcie Urugwaju to duże zaskoczenie, bo ten zespół wygrał wszystkie poprzednie spotkania.

W innym poniedziałkowym spotkaniu Ukraina rozbiła Panamę 4:1. W trakcie meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Emerson Dimas, bramkarz Panamy, usiłował odbić piłkę, ale zrobił to wyjątkowo niefrasobliwie.

W 1/4 finału Ukraina zmierzy się z Kolumbią, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Nową Zelandię. W ćwierćfinale zobaczymy także Senegal, który wygrał z Nigerią 2:1. Zespół z Afryki zmierzy się z Japonią lub Koreą Południową.