Pogromcy reprezentacji Polski awansowali do 1/4 MŚ U-20! Dramatyczny zwrot akcji

Reprezentacja Kolumbii awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata U-20! Pokonała Nową Zelandię po rzutach karnych (1:1, 5:4), w której znajdowała się już w fatalnej sytuacji.

Kolumbia w pierwszym meczu fazy grupowej pokonała reprezentację Polski 2:0. Zajęła drugie miejsce w grupie, przez co trafiła na Nową Zelandię, która zajęła drugie miejsce w grupie C. Kolumbijczycy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i udowodnili to już w 11. minucie - po dośrodkowaniu Ivana Angulo gola głową strzelił Andres Reyes. Potem skupili się głównie na kontratakach i zostali ukarani w 35. minucie, gdy wyrównał Elijah Just.

W 61. minucie Reyes wybił piłkę lecącą do bramki Kolumbii. Chwilę później kolejną znakomitą okazję zmarnował Just. W dogrywce Nowa Zelandia stworzyła sobie znakomitą okazję po rzucie rożnym, ale jeszcze lepszą szansę miał jeden z Kolumbijczyków w 117. minucie, jednak Michael Woud zatrzymał piłkę lecącą do bramki.

Dramat Nowej Zelandii w rzutach karnych. Kolumbia awansowała

Woud znakomicie rozpoczął serię rzutów karnych. Obronił pierwszą jedenastkę, choć Vera poślizgnął się przy uderzeniu. Po chwili obronił strzał Carbonero i nie dał się pokonać również przy trzeciej próbie Kolumbijczyków, ale dostał żółtą kartkę za wyjście przed linię bramkową. Jak się okazało, był to moment zwrotny. Przy powtórce Perea zdołał go już pokonać. Po trzech seriach Nowa Zelandia prowadziła więc 2:1. Po chwili Sandoval wyrównał na 2:2, a Stensness strzelił ponad poprzeczką! W piątej serii Angulo pokonał Wouda (choć ten był bliski sięgnięcia piłki), a gola strzelił również Mccowatt, przez co doszło do tzw. "nagłej śmierci". W szóstej serii trafili obaj piłkarze. W siódmej Cuesta pokonał Wouda, a po chwili Mier obronił strzał Conroya, zapewniając tym samym Kolumbii awans!

W poniedziałek o 17:30 Ukraina zmierzy się z Panamą, natomiast Urugwaj z Ekwadorem. O 20:30 o awans do ćwierćfinału powalczy Senegal z Nigerią. 1/8 finału zakończy się we wtorek: o 17:30 Francja zagra z USA, a Japonia z Koreą Południową. O 20:30 Argentyna zmierzy się z Mali.

W ćwierćfinale MŚ U-20 Włosi zagrają ze zwycięzcą pary Argentyna - Mali, za to Kolumbijczycy ze zwycięzcą pary Ukraina - Panama. Lepszy z pojedynku Francja - USA zmierzy się z Urugwajem lub Ekwadorem, natomiast zwycięzca starcia Japonia - Korea Południowa z Senegalem lub Nigerią. Ćwierćfinały zostanę rozegrane 7 i 8 czerwca. Półfinały odbędą się 11 czerwca, mecz o trzecie miejsce 14 czerwca, natomiast wielki finał 15 czerwca o godzinie 18:00 w Łodzi na stadionie Widzewa.