Sensacja na MŚ U-20 w Polsce. Jeden z faworytów odpadł po fazie grupowej

Reprezentacja Portugalii, jeden z faworytów mistrzostw świata do lat 20, odpadł z rozgrywek już po fazie grupowej! O losie Portugalczyków przesądził niespodziewany remis 1:1 RPA.

Portugalczycy byli jednym z faworytów turnieju, który od tygodnia trwa w Polsce. Zespół, w którym zagrali m.in. Diogo Dalot z Manchesteru United, Jota z Benfiki czy Rafael Leao z OSC Lille, nie wyszedł jednak z grupy! Wszystko przez piątkowy remis z RPA.

Portugalczycy objęli prowadzenie w 19. minucie dzięki trafieniu Leao. W 52. minucie z rzutu karnego wyrównał jednak James Monyane. Portugalia mogła jeszcze ten mecz wygrać. Mogła, jednak w 59. minucie jedenastki nie wykorzystał Jota.

Remis oznacza, że Portugalia z dorobkiem czterech punktów zajęła trzecie miejsce w grupie, za Koreą Południową oraz Argentyną. Portugalczycy nie zagrają w 1/8 finał MŚ, gdyż mają piąty bilans wśród drużyn, które w grupach zajęły trzecie miejsce. W fazie pucharowej zagrają cztery zespoły z najlepszym bilansem. Kosztem Portugalii w 1/8 niespodziewanie znalazła się Panama, która w piątek pokonała Arabię Saudyjską 2:1.