Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joachim Loew nie poprowadzi reprezentacji Niemiec w czerwcowych meczach el. Euro 2020

Joachim Loew nie poprowadzi reprezentacji Niemiec w zbliżających się meczach el. Euro 2020 - poinformowała DFB (Niemiecka Federacja Piłkarska). Powodem jest... kontuzja selekcjonera.

Joachim Loew doznał niedawno kontuzji, która sprawia, że musi zostać w szpitalu. - Czuję się bardzo dobrze, ale przez najbliższy miesiąc muszę się oszczędzać. Jestem w stałym kontakcie z moim sztabem. Marcus Sorg, Andy Koepke i Oliver Bierhoff mają wiele doświadczenia i ta krótka przerwa nam nie przeszkodzi - powiedział selekcjoner Niemców. Bierhoff (dyrektor kadry) stwierdził, że "najważniejsze jest to, że Loew będzie niedługo zdrowy i słusznie się oszczędza".

Zobacz wideo

Marcus Sorg poprowadzi reprezentację Niemiec zamiast Joachima Loewa

Kadrę Niemiec w dwóch najbliższych meczach - 8 czerwca z Białorusią i 11 czerwca z Estonią - poprowadzi asystent Loewa, Marcus Sorg. Niemcy zajmują drugie miejsce w swojej grupie eliminacji Euro 2020 choć na razie rozegrali tylko jeden mecz: wygrali na wyjeździe z Holandią 3:2. Prowadzi Irlandia Północna (dwa punkty w sześciu meczach), trzecia jest Holandia (trzy punkty), która wyprzedza Estonię i Białoruś (po zero punktów, ale Estonia rozegrała tylko jedno spotkanie).