"Wulgarny i barbarzyński gest". Piłkarze Korei Płd. pozbawieni trofeum po tym, co zrobili

Korea Południowa pokonała Chiny 3:0 w finale młodzieżowego (U-18) turnieju Panda Cup, ale niedługo po meczu Koreańczycy zostali pozbawieni trofeum. Jeden z piłkarzy położył stopę na pucharze, czym wywołał kontrowersje.

Podczas świętowania sukcesu jeden z reprezentantów Korei pozował do zdjęcia z pucharem. Nie byłoby w tym nic szokującego dla organizatorów turnieju, gdyby nie fakt, że podczas zdjęcia piłkarz położył stopę na pucharze, czym wywołał wiele kontrowersji.

"Wulgarny i barbarzyński gest"

Na chińskiej platformie społecznościowej Weibo zdjęcie zobaczyło niemal 60 milionów osób. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, m.in: "wulgarny i barbarzyński gest", "Przysięgam nigdy nie wybaczę tego koreańskim piłkarzom". Natomiast organizatorzy odebrali Koreańczykom trofeum, ponieważ stwierdzili, że zwycięzcy turnieju zachowali się jak "zdobywcy, a nie zwycięzcy", którzy w dodatku: "zignorowali uniwersalny etos sportu'. W nieco żartobliwym tonie do całej sytuacji odniósł się "The Global Times''. Chińska gazeta napisała, że "Chińczycy muszą zacząć wygrywać takie turnieje, bo to jedyny sposób na uniknięcie podobnych zdarzeń".


Bardziej stonowani byli przedstawiciele chińskiego związku piłkarskiego, którzy oskarżyli Koreę o "poważną zniewagę". Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. - Przepraszamy kibiców, piłkarzy, a także wszystkich Chińczyków, którzy poczuli się obrażeni - czytamy w komunikacie koreańskiej federacji.

Chiński związek piłkarski, który zorganizował Panda Cup, wydał oświadczenie oskarżające Koreę Południową o „poważną zniewagę”. Przeprosiny najprawdopodobniej nie zostały przyjęte, bo chiński związek już ogłosił, że zespoły, które naruszają etykę i ducha sportu, nie są mile widziani na turnieju Podczas Panda Cup U-18 Korea pokonała Nową Zelandię, Tajlandię i Chiny.

Więcej o: