Znamy pierwszą parę 1/8 finału MŚ U-20 w Polsce i kolejne zespoły z pewnym awansem

Kolumbia - Nowa Zelandia to pierwsza pewna para 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20 w Polsce. W fazie pucharowej zagrają również reprezentacje: Urugwaju, USA, Ukrainy i Nigerii. Ostatnie rozstrzygnięcia fazy grupowej w piątek. Wtedy poznamy rywali Polaków.

To był kolejny dzień wielkich emocji podczas mundial U-20 w Polsce. Swoje mecze wygrały w czwartek reprezentacje Urugwaju, Norwegii i Stanów Zjednoczonych. Bardzo ważny punkt w meczu z Ukrainą zdobyli Nigeryjczycy. Dzięki remisowi w Bielsku-Białej kadra Nigerii jest już pewna awansu do 1/8 finału. Na ostatnie mecze muszą czekać Norwegowie, którzy rozbili Honduras 12:0 i przedłużyli swoje szanse na awans. Pierwszą pewną parą 1/8 finału jest już mecz Kolumbii z Nową Zelandią. Mecz odbędzie się 02.06 na stadionie w Łodzi.

Zobacz wideo

Wyniki czwartkowych meczów:

  • Norwegia - Honduras 12:0
  • Nowa Zelandia - Urugwaj 0:2
  • Nigeria - Ukraina 1:1
  • USA - Katar 1:0

W piątek odbędą się ostatnie mecze fazy grupowej. Arabia Saudyjska zagra z Panamą, Mali z Francją, Korea Południowa z Argentyną a RPA z Portugalią. Pewni awansu są Francuzi, Argentyńczycy i reprezentanci Mali. O awans walczy Panama, Korea Południowa i Portugalia. W piątek poznamy też rywala kadry Jacka Magiery. Będą to albo Włosi, albo reprezentanci Urugwaju. Jeżeli zagramy z Włochami, to mecz odbędzie się 02.06 o godz. 17.30 na stadionie w Gdyni. Jeżeli przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Urugwaju, to mecz odbędzie się 03.06 o godz. 17.30 ma stadionie w Lublinie.

Więcej o: